Marek Saenderski

artysta multimedialny specjalizujący się w technologiach 3D.
W roku 2014-tym po wielu latach eksperymentów Marek Saenderski opracował nowe, nie znane dotąd algorytmy przygotowania projektów obrazów 3D do wielkopowierzchniowego druku. Dzięki temu możliwe stało się zaprezentowanie projektów Marka Saenderskiego nie tylko w galeriach internetowych (gdzie były pokazywane wcześniej) ale także na wystawach przed szeroką publicznością. Jakość obrazu 3D w obrazach drukowanych nową technologią jest zdumiewająca.
Pierwsza wielka wystawa trójwymiarowej kolekcji obrazów Marka Saenderskiego odbyła się jesienią 2014 roku w Pałacu Sztuki w Krakowie.
Wiosną 2015-roku obrazy polskiego 3D-kompozytora mogła podziwiać międzynarodowa publiczność w samym centrum Berlina w galerii ART Place Berlin. W ciągu dwóch miesięcy trwania wystawy obejrzało ją ponad 66 tysięcy widzów !!!
Marek Saenderski jest także autorem i wydawcą pierwszego na świecie polskiego trójwymiarowego albumu. Około 60-ciu fotomodelek (wśród nich jedna Miss Polonia) pozowało do aktów wykorzystanych w surrealnych obrazach 3D, które w albumie można oglądać przez specjalny składany stereoskop, dołączany do każdego albumu.


Ulubieni przez Marka Saenderskiego malarze-surrealiści to:  przede wszystkim Rene Magritte, Paul Delvaux i Salvador Dali.  W wielu projektach Marka Saenderskiego łatwo dostrzec ducha tych twórców unoszącego się w trzecim wymiarze.

Marek Saenderski oprócz wielkoformatowych obrazów 3D i publikacji albumowych tworzy również trójwymiarowe filmy artystyczne i podróżnicze. Już w roku 2011 za swoją prezentację video-art 3D Marek Saenderski uzyskał prestiżowy dyplom uznania podczas  kongresu największej organizacji zrzeszającej entuzjastów 3D z całego świata: International Stereoscopic Union. Kongres odbył się w Egmond aan Zee w Holandii.
Marek Saenderski zaprezentował trójwymiarowy film Naked Beauty – była to najdłuższa i najbardziej zaawansowana technicznie prezentacja w czasie całego kongresu, oparta na motywach ponad 100 obrazów z albumu Saenderski 3D World.


Aby złożyć zamówienie albumu Saenderski 3D World proszę KLIKNIJ TUTAJ

Zamawiając drukowany album Saenderski 3D World warto wiedzieć o nakładzie pracy autora włożonej w tą unikalną trójwymiarową publikację. Każdy z trójwymiarowych obrazów w tym albumie to od kilku do kilkudziesięciu godzin pracy. Nie była to tylko praca fotograficzna i komuterowa obróbka. Jeżeli tego wymagała dana fotokompozycja powstawały materialne obiekty do sfotografowania w 3D – wzory malowane na tkaninach a także rzeźby gipsowe i przestrzenne formy z folii aluminiowej lub nawet z krochmalonego płótna.
 
Trójwymiarowy album Saenderski 3D World to świetny pomysł na prezent dla kolegi, brata, szefa lub dla wujka... lepiej nie kupować dziadkowi – ze względu na duże stężenie piękna kobiecego ciała album może podnieść ciśnienie krwi...